1logo

czwartek, 19 stycznia 2017 19:14

Najpiękniejsza orkiestra świata

Zamieszczone przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Za nami 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę, 15 stycznia br. na ulicach naszej gminy pojawiło się 48 wolontariuszy (rekord), którzy zbierali datki na cele charytatywne. W tym roku w naszej gminie padła rekordowa kwota - udało się zebrać 64.673,16 tysiące złotych (kwota ostatecznie przeliczona), to ponad 16 tysięcy złotych więcej niż w ubiegłym roku! Zebrano jeszcze 57,32 euro; 43,51 funtówPieniądze do końca stycznia zostaną przelane na konto orkiestrowe „dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”.

Tegoroczny, jubileuszowy finał najpiękniejszej orkiestry świata, która pod kierunkiem Jurka Owsiaka zagrała w naszej gminie po raz 24.(gramy od 2. finału) przedstawiamy w krótkich relacjach:

 •         W Łopuchowie, jak co roku WOŚP zagrała w przeddzień finału, w sobotę. Na 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Szkoły Podstawowej w Łopuchowie zaprosiło Stowarzyszenie Przyjaciele Łopuchowa, które zorganizowało całą imprezę. Kwestowało tam 2 wolontariuszy, zebrano w sumie 2682,21 zł, w tym z licytacji 1075 zł.
 •         Jubileuszową, bo 20. ważną i bardzo potrzebną akcję zorganizowali „Gośliniacy”, czyli Klub Honorowych Dawców Krwi na czele z prezesem Stanisławem Woźniakiem - współorganizatorem działań orkiestry w naszej gminie oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. Ilość oddanej krwi to 90 litrów. Do Banku Szpiku osób niespokrewnionych zarejestrowało się 10 osób.
 •         W Szkole Podstawowej nr 2 o godz. 14.00 odbył się występ uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza oraz uczniów Gimnazjum nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Murowanej Goślinie. Oprócz programów artystycznych SP nr 2 zorganizowała kawiarenkę, z której uzyskano rekordową sumę 3223 zł. Warto wspomnieć o licytacji, która przyniosła kwotę 2431 zł (w tym orkiestrowy BMX za 800 zł). Przedszkole Klub Przedszkolaka zorganizowało akcję „Cała Polska czyta dzieciom” czytaj i Ty z „Klubem Przedszkolaka” (zebrana kwota 587,97 zł).
 •         W Długiej Goślinie w sali widowiskowo-sportowej spotkali się nauczyciele, uczniowie i rodzice Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich oraz mieszkańcy, aby zagrać z orkiestrą. Była grochówka, wspólne ognisko i oczywiście występy uczniów. Kwestowało 2 wolontariuszy, w swoich puszkach zgromadzili razem 3613,42 zł, w tym 2290 zł z licytacji.
 •         Społeczność Szkoły Podstawowej im. Leona Masiakowskiego w Białężynie po raz kolejny zagrała w Finale WOŚP. W remizie OSP, gdzie odbył się program artystycznyzlicytowano przedmioty na kwotę 1013 zł. Łącznie we wsi Białężyn udało się zebrać 1,733,32 zł. Kwestowało 2 wolontariuszy.
 •         Tegoroczny program przygotowany przez Szkołę Podstawową nr 1 oraz Ośrodek Kultury został zaprezentowany w Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie. Wystąpił też zaprzyjaźniony zespół Igraszki-Potaszki z Potasz. Oczywiście wszystko było przeplatane bardzo emocjonującymi licytacjami gadżetów WOŚP, z których uzyskano sumę 1495 zł.
 •         Kulminacją 25. Finału WOŚP w naszym mieście było tradycyjne „Światełko do nieba”, które dokładnie o godz. 20.00 rozświetliło goślińskie niebo. Dzięki hojności sponsorów mogliśmy zobaczyć piękny pokaz fajerwerków, przygotowany przez Stefana Baszczyńskiego. Warto też wspomnieć, że przed i po pokazie przeprowadzono kolejne licytacje gadżetów orkiestry oraz przedmiotów przekazanych przez darczyńców Łącznie z licytacji na placu przed biblioteką zebrano rekordową sumę pieniędzy 6840 zł, najdrożej sprzedano markowe pióro z napisem „Murowana Goślina”, podarowane przez Burmistrza Dariusza Urbańskiego (1000 zł).
 •         3436,11zł, to rekordowa kwota zebrana przez wolontariusza (bez licytacji) w dotychczasowych finałach WOŚP w naszej gminie.

Sponsorzy „Światełka do nieba” 2017

 • Tadeusz Olszewski Zakład Kamieniarski Murowana Goślina
 • Roman Gronowski Elektromechanika Pojazdowa Murowana Goślina
 • Pobiedzisko-Gośliński Bank Spółdzielczy O/Murowana Goślina
 • Cech Rzemieślników, Kupców i Przedsiębiorców Murowana Goślina
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu LZD Murowana Goślina
 • Księgarnia „Grześ” Murowana Goślina
 • Przedsiębiorstwo Spedycyjno-Transportowe M Kłos Murowana Goślina
 •          Violetta, Marek Kroteccy MARK-DREW Boduszewo
 •          Handel i Usługi Wielobranżowe Jarosław Dobrowolski Długa Goślina
 •         25. Finał WOŚP zakończył się w budynku biblioteki, gdzie mieścił się Gośliński Sztab tegorocznego finału. Wolontariusze mogli wstąpić na herbatę i pączki. Bieżące informacje z przebiegu finału zamieszczane były w mediach społecznościowych przez naszych informatyków: Dominika Kowala, Dominika Radziejewskiego i Maksymiliana Szczepaniaka. Do późnych godzin nocnych liczono zgromadzone pieniądze. Jak co roku w rozliczeniu wolontariuszy i przeliczaniu zebranych pieniędzy uczestniczyło kilka osób. Oto oni: Ewa Nowak, Elżbieta Pawlak, Danuta Szymańska, Zdzisława Trojanowska, Agnieszka Szymańska-Wojtera, Martyna Wojtera, Dorota Stencel, Bartłomiej Stefański, Mariola Kozieł, Jakub Pawlak, Ilona Nogaj.

Cieszymy się bardzo z rekordów i oddanej krwi, ale pamiętamy, że nie rekordy są najważniejsze, ale to jak szeroko otwieramy nasze serca na pomoc dzieciakom i seniorom, dla których gra orkiestra do końca świata i jeden dzień dłużej.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, wolontariuszom i ich rodzicom, honorowym dawcom krwi, nauczycielom i uczniom za piękne występy oraz wszystkim przyjaciołom naszego sztabu i WOŚP, którzy przyczynili się do organizacji 25. Finału.

Więcej zdjęć na naszej stronie internetowej: www.wosp.kdr.pl

Tomasz Mizgier
Szef Goślińskiego Sztabu 25. Finału WOŚP

Zdjęcia: Tomasz Mizgier, Dominik Kowal, Bartłomiej Stefański, Maksymilian Szczepaniak, Dominik Radziejewski

 

PRZYJACIELE GOŚLIŃSKIEGO SZTABU 25. FINAŁU WOŚP

Klub HDK PCK „Gośliniacy”, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, Pobiedzisko-Gośliński Bank Spółdzielczy, Pizzeria ITALIA, Burmistrz Dariusz Urbański, Urząd Miasta i Gminy w Murowanej Goślinie, Stefan Baszczyński, Dominik Kowal, Dominik Radziejewski, Maksymilian Szczepaniak, Ewa Nowak, Danuta Szymańska, Elżbieta Pawlak, Martyna Wojtera, Dorota Stencel, Jakub Pawlak, Ilona Nogaj, Marek Derbich, Jakub Janiszewski z synem Wojtkiem, Szkoła Podstawowa nr 1 w Murowanej Goślinie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Murowanej Goślinie, Szkoła Podstawowa w Białężynie, Szkoła Podstawowa w Długiej Goślinie, Szkoła Podstawowa w Łopuchowie, Stowarzyszenie Przyjaciele Łopuchowa, Gimnazjum nr 2 w Murowanej Goślinie, Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Murowanej Goślinie, Ewa Kujawa, Ryszard Przybył, „Zakład Energetyczny” w Murowanej Goślinie , Karina Kaźmierczak, Wojciech Wtorkowski, Bartłomiej Stefański, Mikołaj Gałka, Zespół Przychodni Specjalistycznych w Murowanej Goślinie, Komisariat Policji w Murowanej Goślinie, Straż Miejska w Murowanej Goślinie, OSP Murowana Goślina, OSP Mściszewo, Cukiernia Paweł Piętka w Murowanej Goślinie, Joanna Przymusińska, Katarzyna Bieniek-Radziejewska, Koło Polskiego Związku Wędkarskiego nr 29 przy LZD Murowana Goślina oraz wszyscy bezimienni darczyńcy, którzy ofiarowali przedmioty na licytacje.

20 lat działalności Klubu HDK PCK „Gośliniacy”

w ramach WOŚP

Zarząd Klubu HDK PCK „Gośliniacy” składa podziękowania za pomoc i wsparcie w organizacji XXV finału WOŚP, w przeprowadzeniu XX akcji zbiorowej poboru krwi, rejestru do banku szpiku osób niespokrewnionych, oraz za przekazanie nagród do konkursów w Szkole Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie.

Do oddania krwi zgłosiło się 255 osób. Po badaniu lekarskim do oddania zakwalifikowało się 200 osób, a ilość oddanej krwi to 90 litrów. Do banku Szpiku osób niespokrewnionych zarejestrowało się 10 osób. Po raz pierwszy krew oddało 15 osób.

Od VI do XXV finału WOŚP oddaliśmy ponad 1797 litrów krwi. Jesteśmy jedynym klubem w kraju, który ma taki wynik oddania krwi ramach WOŚP.

Serdecznie podziękowania od Zarządu klubu dla:

 •          Dyrekcji i pracownikom SP nr 2 w Murowanej Goślinie
 •          Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu
 •          Starostwu Powiatowemu w Poznaniu
 •          Hotel i Restauracja Relax, Karol Schulz PZU, Sklep Auto-Truck
 •          Cukiernia państwa Warzybok, Cukiernia państwa Piętka
 •          Ewa Hanzewniak, Daria Rumińska, Janusz Radel
 •          Firma Auto-Centrum Poznań, ZR PCK Poznań
 •          Grzegorz Klimas „Cobra”, SPOKO Poznań, Sklep Sosenka
 •          Błażej i Gracjan Kaźmierczakowie, Małgorzata Rakowska,
 •          Pizzeria Mefisto, Pizzeria Angelo, Pizzeria Sorento
 •          Apteka „Przyjazna” , Firma Solaris Bolechowo, PKO BP Murowana Goślina
 •          Leszek Borus, Eugeniusz Gładych, ZPS „ZDROWIE” Sp.zo.o. Murowana Goślina
 •          Dorocie Stencel oraz harcerzom ZHP, OSP Mściszewo
 •          Rodzicom i nauczycielom za wypieki do Kawiarenki szkolnej
 •          Wszystkim wolontariuszom, osobom, które wsparły i przyczyniły się do udziału przy współorganizacji XXV finału WOŚP w Szkole Podstawowej nr 2.
 •          Patrycja Dratwa, Mateusz Przybyszewski, Bożena Woźniak, Damian Kowalew, Anna Woźniak, Dariusz Owsian, Krzysztof Sędziak, Sebastian Tatarek, Bożena Dąbrowska,
 •           Mariusz Jerzykowski, Monika Pietrowiak
 •          Serdeczne podziękowanie za przyniesienie nakrętek dla Kamila na turnus rehabilitacyjny i przekazaniu przy rozliczaniu się P i T- u 1% dla NIKOLI Skopek.

Współorganizator XXV Finału WOŚP - Stanisław Woźniak koordynator akcji poboru krwi w Murowanej Goślinie, Radny Powiatu Poznańskiego.

Czytany 423 razy Ostatnio zmieniany piątek, 20 stycznia 2017 19:30

Używamy ciasteczek (cookies) aby ciągle udoskonalać naszą stronę. Pliki cookies nie stanowią zagrożenia dla Twojego komputera. Aby nie akceptować tych plików, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Akceptuję pliki cookie z portalu murowana-goslina.pl.

EU Cookie Directive Module Information