VI Turniej dla Pałacu Bydgoszcz

Zamieszczone przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Szósty turniej o Puchar Burmistrza Murowanej Gośliny wygrały siatkarki KS Pałac Bydgoszcz.

Drugi dzień VI Turnieju o Puchar Burmistrza rozpoczął mecz pomiędzy KS Murowana Goślina, a Wisłą Warszawa.
Od pierwszych piłek widać było, że obydwa zespoły dadzą z siebie wszystko. Goślinianki zagrały dużo odważniej niż w pierwszym meczu z drużyną z Bydgoszcz i to się opłaciło. Pierwszego seta, który właściwie cały czas toczył się punkt za punkt wygrał zawodniczki Wisły Warszawa do 23.
Druga partia od początku toczyła się pod dyktando zawodniczek z Murowanej Gośliny. Po raz kolejny dobrze prezentowały się nowe zawodniczki goślińskiej drużyny, które miejmy nadzieję będą stanowić o sile zespołu w nadchodzącym sezonie. Podopieczne Piotra Sobolewskiego prowadziły w tym secie prawie do samego końca, nie potrafiły jednak wykorzystać trzech piłek setowych i drugiego seta na przewagi (24:26) wygrały zawodniczki z Warszawy.
Trzecia partia podobnie jak pierwszy set tego spotkania był bardzo wyrównany i gra toczyła się punkt za punkt. Końcówka seta była bardzo wyrównana. Najpierw dwie piłki setowe miały siatkarki z Murowanej Gośliny jednak nie zakończyły tej partii i inicjatywa należała do zawodniczek Wisły, które nie potrafiły skończyć trzech piłek meczowych i goślinianki wygrały seta do 28!

Po dobrych pierwszych trzech partiach kibice zgromadzenia w hali przy ulicy Mściszewskiej mieli apetyt na kolejną wyrównana część tego spotkania. Niestety siatkarki z Murowanej Gośliny zaczęły popełniać niewymuszone błędy i zawodniczki z Warszawy szybko wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca seta wygrywając go do 16 i całe spotkanie 1:3.

Drugim meczem porannej sesji VI Turnieju o Puchar Burmistrza Murowanej Gośliny był pojedynek MUKS Joker Świecie z drużyną KS Pałac Bydgoszcz, który, na co dzień występuje w Orlen Lidze. Zawodniczki ze Świecie wygrały pierwsze dwa sety do 22 i 24 aby ostatecznie przegrać mecz 3:2.
Sesję popołudniową rozpoczęły zawodniczki KS Murowana Goślin i Joker Świecie. Więcej sił z porannych spotkań mimo dłuższego meczu zachowały siatkarki ze Świecie i wygrały z gospodyniami turnieju 3:0 do 18, 17 i 18.

Mecz o pierwsze miejsce toczył się przez cztery sety. Pierwszego seta dość wyraźnie wygrały siatkarki z Warszawy do 15. Można było liczyć, że mecz ten zakończy się sensacyjnym zwycięstwem siatkarek Wisły jednak tak się niestało. Zawodniczki z Bydgoszczy po przegranej partii wróciły do dobrej dyspozycji wygrywając trzy kolejne partie kolejno do 21, 18 i 21 i cały mecz 3:1.

W turnieju zwyciężył klub z Orlen Ligi, KS Pałac Bydgoszcz, drugie miejsce zajęły siatkarki Wisły Warszawa. Ostatnie miejsce na podium przypadło drużynie MUKS Joker Świecie.

W najbliższy piątek i sobotę zawodniczki KS Murowana Goślina wezmą udział w towarzyskim turnieju w Świeciu.